Виробництво бензовозів в Україні: зовнішне оформлення автоцистерни

автотопливозаправщики прямой контакт с менеджером

Як ви вже знаєте, щоб  бензовоз купити в Україні, ви можете звернутися до компанії «Техкомплект». Локальне виробництво в Полтавській області та продаж автоцистерн автодорожнім, аграрним та будівельним підприємствам поставлено на потік, і тут можна замовити автоцистерну з об'ємом у діапазоні 4-20 м3

Коли на Заводі спецтехніки Техкомплект виготовляється та монтується на вантажне шасі чергова автоцистерна для перевезення нафтопродуктів, то в початковому вигляді зібраний і вже придатний до експлуатації автопаливозаправник має такий вигляд:

Бензовоз техкомплект

За промовчанням автоцистерни фарбують у фірмовий колір Техкомплект – зелений (RAL 6018). За бажанням клієнта колір автоцистерни може бути підібраний під фірмові кольори підприємства-покупця або фарбування виконується в гармонії з кабіною базового вантажного шасі.

Автоцистерна на бензовоз ral 6018 Бензовоз на man

Отже, машина зібрана, пофарбована, всі системи працюють. Чи можна віддавати клієнту?

Не поспішатимемо. Зібрати безпечну, надійну та недорогу спецмашину з добротним, безвідмовним у дорозі шасі і 100%-но герметичною цистерною з відмінними робітниками та екологозберігаючими характеристиками, а також зробити оздоблювальні роботи – цього недостатньо, щоб ввести в промислову експлуатацію виготовлений у Техкомплект бензовоз для транспортування, а також роздачі та обліку палива. Машина має бути сертифікована згідно з ДСТУ, пункти яких вкрай суворі до такої техніки, що перевозить небезпечні вантажі. А щоб сертифікація пройшла успішно, потрібно виконати спеціальне маркування такої спецтехніки. Причому, маркування має дотримуватися як для наповнених, так і порожніх автоцистерн, що перевозяться.

Маркировка цистерн

Що ж входить до складу обов'язкових елементів маркування транспорту, що використовується для перевезення легкозаймистих світлих нафтопродуктів? Ця важлива тема – у нашому матеріалі. 

У статті ви дізнаєтесь:

 1. Елементи маркування транспорту для перевезення нафтопродуктів

Елементи маркування транспорту для перевезення нафтопродуктів

Основні елементи маркування бензовозів, згідно з чинним українським законодавством, - це:

 • знак опасности 3Інформаційні табло – це інфографіка, яка передає інформацію про небезпеку вантажу, що перевозиться. Автопаливозаправники Техкомплект, які використовуються для транспортування світлих нафтопродуктів із щільністю 860 кг/м3, комплектуються трьома наклейками (по обидва боки цистерни та ззаду), на яких зображено клас небезпеки «3» та значок легкозаймистих речовин. 3-й клас небезпеки застосовується для транспортування бензину, бітуму нафтового дорожнього рідкого (температура спалаху не більше 60 град. за Цельсієм), дизпалива, гасу, реактивного палива ТС-1, РТ або JЕТ А-1. Клас небезпеки «9» використовується для таких груп нафтопродуктів, як в'язкий нафтовий дорожній бітум, мазут, мастило, такі види палив, як моторне, нафтове, суднове мало- та високов'язке.

Розмір інформаційного табло – це ромб розміром 250х250 мм, червоний фон, написи та полум'я білого або чорного кольору, повинен бути суцільний або пунктирний контур для тих випадків, коли інформаційне табло розташовується не на контрастному тлі цистерни, табло наноситься фарбою на поверхню цистерни або виготовлюється із самоклеючого матеріалу (Техкомплект застосовують автомобільний ORACAL 751 серії – литу плівку ПВХ, що має підвищену міцність і найкраще «зчеплення» з поверхнею нанесення). Іноді можна використовувати зменшені таблички 100х100 мм або замінювати інфотабло на знаки небезпеки (це допускається за обсягом цистерни до 3 куб. м). Якщо з будь-яких причин конструктивно на цистерну потрібно нанести інфографіку на поверхню з відкидними щитками, потрібно передбачити надійність закріплення (нанесення) інфотабло (наприклад, наклейка не повинна відірватися під час транспортування).

Автотопливозаправщики Техкомплект

Якщо в цистерні кілька секцій, і в кожній з них вид продукту відрізняється, то інформаційні табло повинні розташовуватися біля кожної секції.

 • Маркувальні знаки: транспортування речовин при підвищеній температурі або небезпечних для навколишнього середовища речовин.
 • «Помаранчеві» таблички
 • Попереджувальні написи
 • Технічні дані про цистерну.

Маркування цистерн, що перевозять речовини, небезпечні для довкілля

Маркировка опасных веществУсі види нафтопродуктів відносяться до речовин, потрапляння яких на об'єкти довкілля (ліс, водойми тощо) загрожує небезпекою. Маркувальний знак речовини, небезпечної для навколишнього середовища, має розмір 250х250, і є ромбом. Через зображення, на цьому знаку його часто називають «рибкою». Його наносять або наклеюють у трьох місцях: з боків та ззаду цистерни. Зазвичай мають поруч із знаком небезпеки легкозаймистих речовин.

Бензовоз в Киеве Техкомплект

Виняток становлять бітумовози – до цистерн, що перевозять бітум, кріплення такого знака не є обов'язковим. За винятком тих ситуацій, коли під час відправлення бітуму до транспортної накладної зроблено запис «Небезпечно для довкілля». 

Де застосовуються помаранчеві таблички?

Таблица ООНТак звані таблички помаранчевого кольору використовуються для транспорту, що перевозить нафтопродукти. Таких табличок має бути дві на кожну одиницю транспорту, кріпляться вони спереду та ззаду, розміщення у вертикальній площині, перпендикулярно до поздовжньої осі автотранспорту. Помаранчеві таблички повинні бути добре закріплені і видимі. Якщо в автоцистерні кілька секцій, то таблички мають кріпитися з обох боків кожної секції паливозаправника (виняток становить ситуація, якщо перевозиться нафтопродукт, що має номер ООН 1202/1203/1223/1268/1863. Тоді достатньо лише двох табличок спереду та ззаду). Інформація, що наноситься на «помаранчеві» таблички:

 • Номер ООН – 4-значний цифровий визначник небезпеки речовини у міжнародних перевезеннях (номер UN, UN-ідентифікатор). Ця класифікація призначається Комітетом ООН (Організації Об'єднаних Націй) з транспортування небезпечних вантажів.
 • Ідентифікаційний номер небезпеки.

Наприклад, для транспортування авіаційного чи автомобільного бензину в автопаливозаправниках Техкомплект потрібно встановити «помаранчеву» табличку з номером ООН 1203 та ідентифікаційним номером небезпеки 33. А для перевезення дизельного палива чи гасу таблички будуть іншими – ООН 1202/30 та ООН 1223/30 відповідно.

Оскільки автопаливозаправники Техкомплект розраховані на перевезення групи світлих нафтопродуктів, то помаранчеві таблички встановлюються вже кінцевим споживачем або можуть бути замовлені нашою компанією, якщо відомо про те, які саме горючі вантажі планується перевозити.

Предупреждающие надписи

Обов'язкові застережні написи на цистернах – це:

 • ВОГНЕНЕБЕЗПЕЧНО («Огнеопасно») – наноситься тричі по всьому периметру цистерни (з боків та ззаду). Колір напису має бути чітко бачити на поверхні цистерни.

Купить бензовоз в Киеве

 • Дані про стан цистерни: відкрита або закрита (по одному примірнику кожного виду).

3 - 00 > 3

 • Інформація про необхідність заземлення та так званий трафарет заземлення (кожен у кількості 2 шт.).

Автоцистерна повинна бути заземлена

60Окрім того, що автомобільна цистерна перевозить горючі небезпечні речовини, сам бензовоз під час пересування автомагістралями – учасник автомобільного руху. Отже, такий спеціальний вантажний автомобіль підпорядковується Правилам Дорожнього Руху. Для транспорту, що перевозить небезпечні вантажі, необхідно розмістити такі попереджувальні написи:

 • Знак обмеження швидкості (розташовується на тильній стороні цистерни).
 • Світловідбивні інженерні стрічки для позначення габаритів автомобіля в темний час доби – таку плівку, що самоклеїться, при попаданні на неї світла видно з відстані 250–300 м. Довгомірні вантажівки обклеюються з боків і на задні габарити. На бічні сторони цистерни наноситься суцільна жовта стрічка, що відображає світло, а на цистерни ззаду за допомогою червоної світловідбивної стрічки створюється пунктирна лінія по колу (формується з відрізків плівки).бензовозы техкомплект

Технічні дані про автоцистерну

Топливозаправщик технические данныеУ комплекті цистерни паливозаправника є обов'язкова, стійка до появи корозії табличка з металу, з вигравіруваною на ній (або виконаною методом штампування) інформацією по заводу-виробнику, серійному номеру виробу, року виготовлення, тавром експерта, датами повірки, інформації по власнику або перевезенню масі автомобілів з порожньою цистерною та максимально допустимою масою, а також основними характеристиками цистерни (матеріал виготовлення, об'єм, кількість секцій, розрахункова температура, дані щодо робочого та максимально допустимого тиску для цистерн, які наповнюються або спорожняються під тиском). Окрім такої металевої таблички, Завод спецтехніки в Києві Техкомплект додає до своїх автопаливозаправників їхню принципову технологічну схему. Ця інформація виготовляється на самоклеючому папері з ламінацією, і надається в двох примірниках на кожну машину.

Як маркувати цистерну, що перевозить речовини за підвищеної температури

ТемператураТим, хто планує перевозити бітум, що наливається нагрітим до значення температури в діапазоні 160 до 200 град за Цельсієм, важливо знати, що цистерни для таких видів горючих матеріалів потрібно маркувати спеціальними знаками. Аналогічно, як і для інших видів маркування цистерн, наносяться 3 зображення (наклейки) з усіх трьох відкритих сторін цистерни. Це маркування є обов'язковим для бітуму, що відвантажується і перевозиться з температурою від 100 градусів за Цельсієм і вище.

маркировка битумовозов

Меню

Каталог продукції

Інформація

Зворотній зв`язок

ТОВ Техкомплект, а/с 19, м. Київ, 03189 info@thk.kiev.ua