Правильна експлуатація автокранів у зимовий період

Мобільна кранова спецтехніка так міцно закріпилась на будівельних майданчиках, а також на багатьох виробничих об'єктах, що замість оренди кранів багато хто вважає за краще автокран купити. Це й вигідніше при частому використанні (експлуатаційні витрати при оренді кранової спецтехніки завжди набагато вищі за свою власну будівельну техніку), і завжди можна бути впевненим, що для постійної експлуатації є кран потрібної вантажопідйомності.

автокраны украина

Якщо ви орендуєте автокран, то техніка безпеки під час експлуатації, а також необхідність обслуговування – зона відповідальності власника наданої в оренду спецтехніки. Але якщо автокрани куплені вами, то, щоб зберегти їхню працездатність на довгі роки, вже вам, а не комусь іншому, доведеться дбати про плановий сервіс, ремонт, профілактику. Особливо кранова техніка, а також базове шасі, на яке вона встановлена, сприйнятливі до холодів. Зі зниженням температури навколишнього середовища вам потрібно бути дуже уважним до умов експлуатації та нюансів сервісу автокранів, які використовуються взимку, а також у холодне міжсезоння. Посібник з експлуатації вантажного шасі детально описує специфіку використання техніки взимку і влітку, тому спочатку користування автокранами не завадить всю службову документацію, що поставляється разом з автокранами і вантажівками, постійно тримати «під рукою».

У статті ви дізнаєтесь:

 1. Використання та сервіс кранової техніки взимку
 2. Крупновузлове складання та продаж автокранів в Україні

автокран машека

Використання та сервіс кранової техніки взимку

Коректна робота автокрана залежить від підбору відповідних видів палива, трансмісійних масел та робочих рідин. відповідно до температури навколишнього середовища. Робочі рідини, що використовуються, підібрані відповідно до сезону, визначають потужність, швидкість виконання операцій і витрату палива.

автокран xcmg зима

Дизпаливо для холодної пори року

Для досвідченого водія вантажної машини буде очевидним, що для зимового часу потрібно використовувати відповідне сезону дизпаливо. Заливши в бак взимку «літню» солярку, що не відповідає сезону, ви зіткнетеся з такою проблемою, як засмічення паливопроводу і паливного фільтра тонкого очищення, забитих пластівцями парафіну, що випав в осад.

Трансмісійні масла та робочі рідини, що використовуються в холодну пору

Чому зниження температури повітря впливає на експлуатаційні параметри кранової техніки? Вся річ у такому параметрі, як в'язкість робочих рідин, які на 90% визначають працездатність кранових установок у зимовий час. В'язкість обернено пропорційно залежить від температури навколишнього середовища, тобто, як тільки температура почне знижуватися, то в'язкість олій та робочих рідин буде збільшуватися. Збільшення в'язкості позначиться на всмоктувальних здібностях насосного обладнання: якщо підібрані не по сезону робочі рідини і масла перестануть прокачуватися насосом, це може призвести до виходу з ладу насосного обладнання. Крім того, загуслі мастила збільшують навантаження на редуктор моста - це може спричинити руйнування карданного валу. Тому рекомендується використовувати в зимовий (холодний) час олії групи ВМГЗ або АУ (за наявності обох видів віддайте перевагу ВМГЗ, а якщо кран необхідно застосувати при температурі нижче 25 град за Цельсієм, то використовується тільки ВМГЗ, причому додатково потрібно прогріти робочі рідини методом дроселювання).

автокран маз машека зимой

Як підігріти робочі рідини?

Щоб забезпечити нормальну роботу гідроприводу в автокрані потрібно, щоб температура робочих рідин не виходила за межі температурного режиму. 

Етапи підігріву робочих рідин:

 1. Включається привід насоса, встановлюється частота обертання валу двигуна до 600 об/хв (допускається відхилення ±50 об/хв).
 2. Потрібно приблизно хвилину попрацювати насосом у такому режимі та переконатися у стійкій роботі мотора.
 3. Потім потрібно переключити рукоятку перемикання потоку робочих рідин у положення від себе, щоб забезпечити роботу механізмів нижньої рами. У такому положенні потрібно попрацювати хвилину, щоб переконатися в стійкій роботі мотора вантажного шасі.
 4. Поставити у верхнє положення рукоятку управління аутригерами та включення прогріву робочих рідин. У такому режимі потрібно працювати від 5 до 15 хв.

Температура робочих рідин у гідравлічній системі крана контролюється згідно з даними, що відображаються на вбудованому бортовому комп'ютері.

автокраны xcmg

Штоки гідроциліндрів – у зоні особливої уваги

У зимовий час штоки гідроциліндрів не захищені від попадання вологи, снігу, бруду, тому важливо стежити за їх станом, не залишати надовго відкритими та своєчасно виконувати чищення бруду та зледенілих ділянок. Брудозйомники і гумові ущільнювачі вийдуть з ладу, якщо на штоках будуть присутні льодова кірка і бруд, що примерз. Позбутися замерзлого бруду та кірки льоду можна, якщо перед початком експлуатації кранової установки попередньо прогріти гідросистему:

 1. Запустіть насоси на мінімальних обертах двигуна з поступовим збільшенням до номінальних обертів.
 2. Дайте насосам працювати від 5 до 10 хвилин на холостому ходу.
 3. 10–15 хвилин виконуйте без навантаження робочі операції, послідовно включаючи гідромотори.

автокран машека зимнее время

Інші проблеми зими

Для холодної пори року характерні перепади температури, тому внаслідок появи конденсату на механізмах кранових установок можливі корозія та замикання в електроз'єднаннях, а це означає ризик виникнення проблем з електроприладами.

Крім того, доведеться стежити, як поводиться трос на вантажному барабані під час змотування, адже на морозі він може втратити свою еластичність і пошкодитися, заодно зіпсувавши механізм вантажної лебідки.

трос автокран palfinger sany

Крупновузлове складання та продаж автокранів в Україні

Якщо ви захочете купити автокран в Україні та встановити його на нове або вживане вантажне шасі, сумісне за мінімальною повною масою та габаритами платформи для монтажу кранової установки, вам варто звернутися на наш завод.

Ціна на кран залежить від таких параметрів:

 • Вантажопідйомність (враховуються значення допустимого навантаження на стрілу як на мінімальному, так і на максимальному вильоті)
 • Довжина та кількість секцій стріли
 • Вантажний момент
 • Наявність гуська
 • Торгова марка базового шасі.

автокраны китай

Завод спецтехніки Техкомплект займається не лише продажем готових автомобільних кранів МАЗ «Машека», але й може запропонувати великовузлове складання китайських автомобільних кранів XCMG з вантажопідйомністю від 25 до 100 т. Як базові шасі під такі кранові установки використовуються спецшасі. Вибір бажаного вами автомобільного крана варто заздалегідь обговорити з компетентними спеціалістами офісу продажів Заводу спецтехніки Техкомплект (головний офіс знаходиться у Києві).

Меню

Каталог продукції

Інформація

Зворотній зв`язок

ТОВ Техкомплект, а/с 19, м. Київ, 03189 info@thk.kiev.ua