Цистерни для перевезення світлих нафтопродуктів: чим відрізняється автотопливозаправник від традиційного бензовозу

Вантажівка із встановленою на неї герметичної цистерною, що називається автоцистерна, - широко поширений тип спецтехніки. У таких ємностях перевозять як харчові рідини (вода, молоко, рослинна олія), так і технічні, включаючи легкозаймисте паливо для автомобілів, сільгосптехніки, залізничного, водного та авіатранспорту:

  • дизпаливо, бензин та інші, так звані світлі, нафтопродукти (клас небезпеки 3, густина < 860 кг/м3)
  • олія, мазут та ін. паливні, так звані темні, нафтопродукти
  • нафта
  • бітум
  • скраплений газ.

Залежно від кожного типу такої герметичної ємності на вантажівці або причепі, у відповідного спецавтомобіля є своє найменування: транспортування світлих нафтопродуктів виконує бензовоз, мазуто- та масловоз відповідно розраховані на перевезення темних паливних нафтопродуктів (у тому числі, мазуту та мастила), нафтовоз возить великі обсяги нафти, бітумовоз – бітум, а газовозами транспортують скраплений газ.

Продажа бензовозов в Украине

Устрій паливозаправника

Спецтехніка для перевезення бензину, дизпалива - це герметична автоцистерна об'ємом 4–40 м3 (її часто називають "бочка"), яку встановлено на вантажний автомобіль (шасі), причіп або напівпричіп (2-вісний і вище – це залежить від габаритів і обсягу цистерни). Сучасні бензовози розраховані не тільки на перевезення, як це було завжди, але і на роздачу палива, що транспортується, за допомогою пістолета роздавального (заправного) і рукавів для зливу, тому таку техніку прийнято також називати паливозаправники (автопаливозаправники – абревіатура АПЗ). Вони доповнені вбудованою системою обліку палива, що витрачається, і так званим перепускним клапаном, який припиняє подачу бензину або дизпалива при закритому роздавальному пістолеті. Тобто паливозаправник не тільки возить паливо, а й роздає та рахує його через вбудований лічильник.

АВТОТОПЛИВОЗАПРАВЩИК

Це навісне обладнання з однією, двома або більше горловинами (залежно від кількості секцій, яких може бути до 10 в одному спецавтомобілі!), для заливу та зливу палива передбачені заливні отвори зі спеціальними клапанами (захист від перепаду температури, що викликає перепад тиску) та зливні механізми (паливо зливається самопливом або за рахунок роботи паливного насосу). Зверху цистерни розташований зручний для доступу оператора до горловин сервісний майданчик зі сходами, трапом та поручнями. Горловини, щоб уникнути протоки вмісту, оснащені екологічними коробами.

Бензовоз

Базові шасі при монтуванні цистерн мають вимогу щодо розташування труби для вихлопу парів відпрацьованого палива, що використовується для руху техніки, - вихлопна труба з іскрогасником повинна бути розташована за кабіною праворуч або спереду, але з вихлопом, направленим праворуч. В автопаливозаправниках, які виготовляє та встановлює Завод спецтехніки Техкомплект (Київ), при переобладнанні вихлопна труба переноситься вперед, з вихлопом управо.

Спецтехніку розраховано на безпечне транспортування легкозаймистих горючих сумішей, тому при проектуванні та виготовленні цистерн застосовуються найсуворіші норми щодо герметичності та пожежної безпеки, встановлені чинним ДСТУ. Товстостінна сталь, з якої виготовляється навішування (в Техкомплект – це сталь СТ3 товщиною 3–4 мм, залежно від об'єму бочки), – це матеріал високої міцності. Крім того, техніка в обов'язковому порядку забезпечується всіма електро- та протипожежними захистами (від вогнегасника, ящика для піску, іскрогасника заземлення на вихлопній трубі аж до захищеної екранованої проводки) і сигнальними знаками (написи «Вогненебезпечно», проблискові маячки, світловідбиваючі полоси і т. ін.). Для запобігання ризику гідроудару всередині бочки з великою кількістю палива знаходяться спеціальні хвилерізи. Витік палива у разі пошкодження труб, що відводять, неможливий, оскільки техніка забезпечена донними клапанами.

Топливозаправщик

Для чого потрібний автотопливозаправник?

Купити бензовоз в Україні може знадобитися тим підприємствам, діяльність яких пов'язана з виїздами на віддалені роботи або з володінням великим автопарком. Присутність паливозаправника на польових роботах або на будівельному майданчику дасть змогу оперативно виконати дозаправку техніки та уникнути простої у роботі. А у великих автопарках автопаливозаправник заощадить експлуатаційні витрати (оптова ціна на купівлю палива, вочевидь, буде нижчою, що економічно вигідно та обґрунтовано для власника підприємства). Продаж такої нової спецтехніки затребуваний не лише в агросекторі та будівництві, автопаливозаправники купують для МНС, Міноборони, лісозаготівель, гірничозбагачувальних комбінатів та кар'єрів. Вбудований лічильник палива, що витрачається, дасть можливість уникнути недбалого ставлення до бензину, дизпалива і виключити фактор крадіжки.

автотопливозаправщики прямой контакт с менеджером

У Техкомплекті пропонуються автомобільні паливозаправники з цистерною «валіза» (об'єм у діапазоні від 4 до 20 кубометрів), що встановлюються на вантажівки (діапазон повної маси базового шасі від 7 до 30 т). Найбільш затребувані варіанти АПЗ – це 5–6-кубометрові бочки, які встановлюються на ГАЗ, МАЗ, MAN та ін. Наявність у зливному механізмі насоса дає змогу виконувати:

  • перекачування палива у свою «рідну» цистерну
  • злив з іншої бочки без активації лічильника на надбудові
  • перекачування нафтопродуктів із зовнішніх сховищ палива без використання власної цистерни.
Меню

Каталог продукції

Інформація

Зворотній зв`язок

ТОВ Техкомплект, а/с 19, м. Київ, 03189 info@thk.kiev.ua