Спецтехніка для транспортування хворих у медичних закладах державного та приватного типу

Нинішня реформа у охороні здоров'я України передбачає не лише реорганізацію роботи медперсоналу, а й відчутні зрушення у переоснащенні лікарень, шпиталів, поліклінік якісним медичним обладнанням та ефективними медикаментами. Однак, крім закупівлі сучасних МРТ, рентген-кабінетів, апаратів УЗД, кардіографів, дефібриляторів, апаратів ШВЛ, боксів для виходжування недоношених дітей для перинатальних центрів, нових меблів до обласних та регіональних лікарень, наші медики потребують надійної безвідмовної авто. швидкої медичної допомоги, реанімобілі, мобільні рентген-кабінети, ветлабораторії та інші види медичної автотехніки. Поломки такої автотехніки можуть призвести і, на жаль, часто призводять до того, що до хворого, який потребує невідкладної допомоги лікарів, бригада медиків потрапляє занадто пізно, або відбувається вихід з ладу автотехніки при доставці тяжкохворого пацієнта до медустанови. Щоб цього не сталося, спецтехніка для охорони здоров'я повинна використовувати як базу надійні автомобілі від відомих світових автобрендів, адаптовані до кліматичних умов нашої країни.

Нова спецтехніка такого галузевого призначення виготовляється на заводі спецтехніки Техкомплект. Наші санітарні автомобілі можна зустріти як у Києві, так і інших населених пунктах України. З Техкомплектом співпрацюють державні та приватні підприємства, які працюють у системі охорони здоров'я.

У СТАТТІ ВИ ДІЗНАЄТЕСЯ:

 1. Як відбувається виготовлення санітарних автомобілів на заводі Техкомплект?
 2. Який транспорт ми рекомендуємо використовувати як базовий?
 3. Зовнішнє оформлення автомобіля та внутрішнє обладнання салону.
 4. Оснащення необхідним медобладнанням.

скорая помощь автомобиль

Як відбувається виготовлення санітарних автомобілів на заводі Техкомплект?

аварийно ремонтные машиныскорая помощь прямой контакт с менеджером

Завод спецтехніки Техкомплект має багаторічний досвід переоснащення легкового та вантажопасажирського транспорту під функціонал автомобіля швидкої медичної допомоги.

Виготовлення санітарного автомобіля виконується на власному виробництві заводу у Полтавській та Київській області. Відповідно до технічного завдання, узгодженого з покупцем, визначається:

 • Кількість та розташування пасажирських місць, не рахуючи водія. Крім сидінь, проектуються шафи, тумби та столи для зберігання медикаментів, спецмедтехніки.
 • Зсувні двері збоку та розстібні ззаду, типи сходів, механізми фіксації дверей під час завантаження нош (каталки) з пацієнтом.
 • Кількість вікон, а також обговорюється, які вікна роблять зі склом, а які – глухі.
 • Встановлюються витяжки, системи вентиляції, кондиціювання, опалення.
 • Виконується необхідне електророзведення для підключення спецмедтехніки.
 • З покупцем обговорюються всі обов'язкові елементи зовнішнього оформлення та внутрішнього наповнення салону.

автомобиль скорой медицинской помощи

Санітарні автомобілі від Техкомплекту повністю сертифікуються та готові до експлуатації на території України.

Який транспорт ми рекомендуємо використовувати як базовий?

Кінцева вартість санітарної машини в основному залежить від торгової марки базового автомобіля. Зрозуміло, ніхто не заперечує високий рівень європейських легкових та вантажопасажирських шасі, але в більшості невеликих населених пунктів такі витрати ще не завжди по кишені місцевим медустановам, особливо у зв'язку з децентралізацією, яка не дає змоги розраховувати на матеріальні дотації з міст-мільйонників. Місцевим бюджетам доводиться дивитися більш доступні за ціною рішення. Наприклад, на базі УАЗ-3909, цей мікроавтобус у народі ласкаво називають «буханцем». Зовнішня невибагливість цієї російської автомарки не має значення, коли йдеться про порятунок людського життя. Тому санітарні автомобілі на базі УАЗ та ГАЗ, як і раніше, затребувані в районних та обласних мед установах, – купити спецтехніку на базі УАЗ, ГАЗ для транспортування хворих можна на Заводі спецтехніки Техкомплект.

санитарный автомобиль уаз 3909

У той же час, останнім часом значно зріс попит на французькі автомобілі Peugeot, Renault, Citroen. На базі цих автобрендів вдається створити рішення для приватних та державних структур, що займає за вартістю середнє положення між бюджетними УАЗами та дорожчими «німцями» (Opel, Volkswagen, Mercedes).

Зверніть увагу, що для умов, в яких санітарна автотехніка їздитиме бездоріжжям, варто замовляти виготовлення санітарних машин на повнопривідних автомобілях.

Зовнішнє оформлення автомобіля та внутрішнє обладнання салону

Для машини швидкої допомоги під час завантаженого трафіку на дорогах важливо бути настільки помітною, щоб інші автомобілісти розуміли, кому під час руху повинен бути пріоритет. Зовнішнє оснащення – це:

 • Спеціальна поклейка червоними смугами (кольорографічна схема згідно з ДСТУ 3849-99 та вимогами Мінздраву України), ургентним телефоном 103 та дзеркальним відображенням слова AMBULANCE над лобовим склом (це робиться для того, щоб ця інформація відображалась у дзеркалі заднього виду автомобіля, що знаходиться попереду, і у разі включеної сирени, повинен поступитися дорогою) та іншими службовими написами (ШВИДКА МЕДИЧНА ДОПОМОГА, наприклад).
 • Оформлюють усі сторони автомобіля спеціальною медичною символікою: Червоний Хрест (відмітний знак медичної допомоги військовим при пораненні, нині – символ медслужби Збройних сил), посох Асклепія (змія, що обвиває сукувату палицю – палиця). Древня, дуже гарна легенда про змій, які не тільки жалять, але й зцілюють, стала основою для більшості знаків медичної символіки), Зірка життя (6-кінцева синя сніжинка з палицею Асклепія, кожен промінь сніжинки означає основні призначення швидкої медичної допомоги – виявити, оповістити, відгукнутися, надати допомогу на місці та у дорозі, транспортувати), чаша зі змією, Кадуцей (посох з крилами, обвитий двома зміями).
 • Сирена на даху (так звана світлосигнальна дахова панель), проблискові маячки (задні дахові світломийники), СГУ (ССП), ліхтарі зовнішнього освітлення над зсувними дверима.

швидка медична допомога автомобіль

У салоні обов'язково присутні пасажирські сидіння для медперсоналу та тих, хто супроводжує пацієнта. Для пацієнта використовуються ноші. Для зручності спілкування з водієм та пасажиром праворуч від нього в салоні є переговорний пристрій. Під час руху часто доводиться надавати допомогу, тому в салоні санітарного авто має бути хороше безперебійне освітлення, вентиляція, кондиціювання та для холодної пори року – опалення.

санитарный автомобиль внутри

Оснащення необхідним медобладнанням

Техкомплект постачає автомобілі швидкої медичної допомоги разом із таким набором обладнання:

 • Кардіографи
 • Глюкометри
 • Тонометри
 • Дефібрилятори
 • Апарат ШВЛ
 • Балони та подушки з киснем
 • Каталки, ноші
 • Шини, джгути та інші види медспецтехніки.

внутренее оснащение санитарки

Набір поставки визначається на етапі узгодження технічного завдання із покупцем санітарної машини.

Меню

Каталог продукції

Інформація

Зворотній зв`язок

ТОВ Техкомплект, а/с 19, м. Київ, 03189 info@thk.kiev.ua