Спецтехніка для асенізації каналізаційних стоків і вигрібних ям

Як у вашому населеному пункті працює каналізація? Чи замислювалися ви про це? Поки все працює добре, в принципі, про такі речі ніхто зазвичай не думає, хіба що, власники приватного житла не з чуток знають (а особливо – їх нюх!), що таке невчасно випорожнена вигрібна яма чи дворовий туалет. І тільки з настанням аварійної ситуації ми розуміємо, наскільки важливо з точки зору екології, нашого здоров'я та комфорту дбати про чищення каналізаційних стоків, що постійно експлуатуються, і вигрібних ям. Вирішенням таких комунальних проблем займаються асенізатори – люди та машини.

Канализационные колодцы

У статті ви дізнаєтесь:

  1. Золотарі та асенізатори – хто ці люди і чим вони займаються?
  2. Значення асенізації на вирішення комунальних проблем
  3. Асенізація у наші дні
  4. Що краще: вакуумно-фекальна машина чи мулосос?

Золотарі та асенізатори – хто ці люди і чим вони займаються?

Питання засмічення каналізації в окремо взятій квартирі в Києві (або в іншому населеному пункті) або в приватному будинку в сільській місцевості вирішується по-різному. Якщо в багатоквартирному кондомініумі для вирішення неприємної проблеми з каналізацією ви запросите місцевого сантехніка, то в приватному будинку вам доведеться запросити майстрів з асенізації, тобто чищення вигрібних ям (прим. автора: як ми вже писали про це раніше, за старих часів сучасних каналізаційників називали золотарями, які під покровом ночі вивозили так зване нічне золото, тобто вміст нічних горщиків, вибачте за прямоту!). Причому асенізація – це також чистка засмічень і в міських каналізаціях, тільки робиться така робота не в окремо взятій квартирі, а на централізованому рівні, обслуговуючи каналізаційні колодязі всього під'їзду, будинку, житлового кварталу, району тощо.

Ассенизаторы

Значення асенізації на вирішення комунальних проблем

Регулярно працюючий на ділянці, що обслуговується, асенізатор – ціна питання збереження чистоти в місті або сільській місцевості. У той час, коли наше довкілля перебуває під пильною увагою екологів, комунальні господарства не можуть ігнорувати цю «брудну» проблему.

Якби асенізаційні чистки робилися вчасно, то квартирні аварії з каналізаційними трубами, що засмічуються, протікаючими унітазами, а також засмічення вигрібних ям у приватних будинках траплялися б набагато рідше: справа в тому, що згодом на стиках і стінках каналізаційних труб і відстійниках, відходи людської життєдіяльності (рідкі побутові відходи або скорочено РПВ), згодом накопичуються мул, жир, небезпечні бактерії та інші нечистоти і тим самим звужують прохідність каналізаційних комунікацій.

Ассенизаторы купить в Украине

Асенізація у наші дні

У наші дні процес асенізації – це не тільки вмілий робочий спеціаліст та зручні засоби, наприклад, лопата та шланг з водою, а потужна сучасна вакуумна машина чи мулосос. Сучасні вакуумні машини асенізатори та мулососи дають змогу вирішити проблему чищення комунікацій, через які відводяться нечистоти. Ці машини не тільки викачують і збирають рідкі відходи, але і завдяки тому, що цистерни для збору фекалій встановлені на вантажівки, нечистоти можуть бути оперативно вивезені від місця збору до місця утилізації.

Що краще: вакуумно-фекальна машина чи мулосос?

У керівників комунальних господарств часто виникає питання, що ефективніше використовувати для асенізації: мулососи чи вакуумні спецмашини?

Откачка септиков

Принцип роботи вакуумної спецтехніки

Сучасна вакуумно-фекальна спецмашина – це накопичувальна герметична цистерна, в яку за допомогою вакуумного насоса через шланг, що всмоктує, відкачуються з каналізації або вигрібної ями рідкі побутові відходи, в яких відсутні горючі і вибухонебезпечні компоненти. Вакуумно-фекальні спецмашини виконують такі дії:

  • Викачують вміст вигрібних ям та очищають їх від побутових відходів та стічних (дощових) вод.
  • Відкачують септики (септик – це конструкція в землі для очищення каналізаційних стоків, в яку вони стікають із будинкових каналізаційних труб), дворові туалети, піско- та жировловлювачі (так звані сепаратори жиру).
  • Відкачують воду та очищають засмічення у каналізації (очищення відстійників, котлованів, колодязів та підвалів).

Откачка канализации

Розмивка відкладень за допомогою мулососу

Завдання мулососа аналогічні з вакумно-фекальною спецмашиною, але мулосос краще використовувати в тому випадку, якщо в рідких побутових відходах багато мулистих відкладень. Мулосос оснащується спеціальним шлангом, який сильним напором води розмиває і відкачує мулисті нечистоти. Тому у разі сильного замулювання вигрібної ями та конструкції септика відразу варто використовувати потужний мулосос для розмивання відкладень.

Работает илосос  

Спецтехніка для очищення каналізацій – де купити в Україні?

ассенизаторы прямой контакт с менеджером

Вартість спецтехніки, що виробляється на українському заводі та пропонується у продаж в Україні, визначається на підставі наступних характеристик вакуумно-фекальної спецмашини:

  • Об'єм цистерни (може варіюватися від 5 до 10 куб.м, оптимальний вибір – близько 5–6 куб.м, такого обсягу достатньо для викачування вигрібної ями стандартного розміру). Кубатура автоцистерни для збирання вмісту вигрібних ям та каналізаційних колодязів впливає на вибір вантажного шасі, тобто на його мінімальну повну масу (GVW). Наприклад, для 5-кубової бочки потрібна 10-тонна вантажівка.
  • Походження торгової марки вантажного шасі. Якщо ви звернетеся до Заводу спецтехніки Техкомплект, то тут можна асенізатор купити з установкою на шасі МАЗ, ГАЗ, IVECO та інші сумісні вантажні бренди.

Ассенизатор маз техкомплект

Меню

Каталог продукції

Інформація

Зворотній зв`язок

ТОВ Техкомплект, а/с 19, м. Київ, 03189 info@thk.kiev.ua