Як вибирати автокран залежно від вантажновисотних характеристик, типу вантажу і особливостей місцевості?

Сучасна кранова спецтехніка для будівельного сектора – це баштові крани, колісні, пневмоколісні, на гусеничному та рейковому ході, кран-борти, поєднані з бортовою платформою (так звані самонавантажувачі), крано-маніпуляторні установки (гідроманіпулятори). Колісний кран на дорожньому вантажному або всюдихідному спецшасі, звичніший нам під назвою «автомобільний кран» або скорочено автокран, - предмет нашого сьогоднішнього обговорення.

автомобильные краны прямой контакт с менеджером

Якщо у ваші плани входить придбання нового стрілового крана на колісному ходу, дорожньому або спецшасі, то буде корисно дізнатися, які технічні характеристики визначають ваш вибір.

У статті ви дізнаєтеся:

  1. Ресурсні можливості сучасної кранової автотехніки
  2. Вибір моделі за вантажними характеристиками
  3. Вплив типу та габаритів вантажу на вибір моделі автокрана
  4. Оцінка архітектури території.

как выбрать автокран

Ресурсні можливості сучасної кранової автотехніки

автокран sany

Як же зайнятися підбором оптимальної моделі для вашого бізнесу? На ринку моделі з невеликою вантажопідйомністю до 25 т, як і раніше, затребувані для малого бізнесу, для якого такі малотоннажні моделі оптимальні з точки зору пропонованої потужності, ціни за машину та подальші експлуатаційні витрати. Однак серед виробників кранової техніки існує тенденція збільшення максимально допустимої вантажопідйомності (на мінімальному вильоті стріли). Наприклад, стрілові крани на колісному ходу від китайської торгової марки SANY розраховані на вантажопідйомність від 25 до 600 т (у тому числі, і асортимент дочірнього австро-китайського бренду Palfinger Sany знаходиться в діапазоні 25-220 т. А загалом вантажопідйомність сучасної кранової стрілової техніки може досягати чотиризначних значень (більше 1000 т)!

Вибір моделі за вантажними характеристиками

автокран palfinger sany 25 тОсновні характеристики, що визначають вибір моделі:

  • Максимальний вантажний момент (так званий момент перекидання – максимальний виліт, помножений на максимально допустиму вагу вантажу в тоннах, при яких автомобіль із висунутими опорами та розкладеною стрілою залишиться у стійкому положенні).
  • Вага вантажу – ця характеристика є точкою вибору. Вантажопідйомність на мінімальному вильоті - це загальна характеристика, що показує граничні можливості моделі, а в інструкції з експлуатації є графічні вантажовисотні характеристики, в яких візуально показано, яка допустима вага підніме стріла на такій висоті і на такому віддаленні від машини (виліт стріли).

Впливають на вибір моделі такі характеристики, як:

  • Виліт стріли
  • Глибина «зіва» кранової підвіски
  • Висота та швидкість підйому/опускання вантажу.

Також слід пам'ятати, що у дуже потужного крана, що працює на межі свого потенціалу, ефективність має тенденцію до зниження.

Вплив типу та габаритів вантажу на вибір моделі автокрана

поднятие нестандартных грузовКомпактна форма вантажу легше піддається фіксації стропами. Якщо вантаж має неправильну форму, багато важить, зроблений з м'якого металопрокату, то такі причини створять складності стропальнику. Для таких ситуацій рекомендується модель більшої вантажопідйомності або взагалі знадобляться два автомобільні крани.

Оцінка архітектури території

работа автокрана вблизи котлована

Раніше ми вже писали про особливості безпечної експлуатації кранової техніки, тому до роботи поблизу ЛЕП повертатися не будемо. Читачі нашого блогу також знають, як експлуатувати підіймальні механізми в нашій кліматичній зоні в холодну пору року. Кранівнику важливо розуміти, які ще є особливості місцевості, де працюватиме кранова спецтехніка. Наприклад, наявність котловану або траншеї накладає обмеження на розташування шасі з крановою установкою – машина повинна знаходитися на безпечній відстані від найближчого схилу, інакше ризик перекидання або сповзання машини дуже великий.

неправильная эксплуатация автокрана

Відстань залежить від типу ґрунту на робочому майданчику та від глибини виритого котловану.

резмерность автокрана

Досвідчені кранівники рекомендують такі безпечні відстані для спецтехніки кранів поблизу котловану (показано на конкретних практичних прикладах):

Тип ґрунту

Глибина котловану, м (K)

Безпечна відстань, м (B)

Глина

2

1,5

Пісок гравій

2

3

Лісовий сухий

5

3,5

Пісок

5

6

Тобто, простежується наступна тенденція співвідношення глибини котловану, і на якій відстані від схилу має знаходитись автомобіль:

Глинистий, в'язкий ґрунт: B = 0,75 К

Сипучі, хиткі ґрунти: B = К + 1 м

Щільні, сухі ґрунти: B = 0,7 К.

Ще більше інформації ви зможете знайти на сайті Заводу спецтехніки Техкомплект.

Меню

Каталог продукції

Інформація

Зворотній зв`язок

ТОВ Техкомплект, а/с 19, м. Київ, 03189 info@thk.kiev.ua